Japanese Head spa
Japanese Head spa behandling
60 minuter - 990 kr
Behandlingen inleds med ångbad och under denna stund ges skön vad och fotmassage. Ett djuprengörande och milt schampo (fritt från parabener och skadliga sulfater) för djuprengöring av hårbotten och håret . Hårmassage sker med verktyg som främjar blodcirkulationen och återfuktar hårsäckarna, vilket bidrar till ett friskare hår.
När hårinpackning verkar ges en välgörande nack och dekolletagemassage. Inpackningen förseglar och reparerar håret ytskikt, fibrer och bygger upp håret från insidan. . Det återfuktar och stärker håret förbättrar hårbotten.
När balsam verkar ges en lätt ansiktsrengöring och massage. Behandlingen avslutas med eftervårdande produkter och lätt hårtork.
Japanesse Head spa behandling
75 minuter - 1295 kr
Denna behandling är perfekt för dig som önskar en mer exklusiv och förlängd Japanese Head Spa-upplevelse. Behandlingen inleds med ett ångbad för håret som effektivt återfuktar, jämnar ut hårstråna, tillför fukt till hårbotten och stimulerar blodcirkulationen. Under tiden njuter du av en avkopplande hand-, vad- och fotmassage.
Hårbotten masseras därefter med specialanpassade verktyg som främjar blodcirkulationen och återfuktar hårsäckarna, vilket bidrar till ett starkare och friskare hår. Schamponeringen utförs i två steg med produkter som är 100 % fria från parabener och skadliga sulfater.
När inpackningen får verka ges en lugnande massage av huvud, nacke och dekolletage. Därefter appliceras balsam och behandlingen fortsätter med en ansiktskur bestående av rengöring, peeling och ansiktsmask, kompletterad med en avslappnande ansiktsmassage.
Behandlingen avslutas med vårdande produkter för både ansikte och hår. Innan du lämnar salongen fönas håret.
Är du intresserad av den här behandlingen?
Vi besvarar gärna dina frågor
Den här webbplatsen är skyddad av reCAPTCHA och Google Sekretesspolicy och Användarvillkor gäller.